Print this page

Mjesec dana za rješenje problema sa kanalizacionim muljem

U narednih 30 dana mora se iznaći lokacija kao rješenje za privremeno deponovanje kanalizacionog mulja, kao i tehnološki proces koji će dugoročno riješiti problem mulja koji nastaje preradom otpadnih voda u postrojenjima u Budvi i i zajedničkom postrojenju za Tivat i Kotor.

To je osnovni zadatak Komisije koju je osnovala Agencija za zaštitu životne sredine, prenose Vijesti.

Kanalizacioni mulj koji kao nusprodukt nastaje u postrojenjima za prečišćavanje otpadnih voda u bečićkom naselju Vještica, kao i onom za opštine Tivat i Kotor, od Nove godine se ne odvozi za Albaniju. Podgorička kompanija “Montelea” koja je sa lokalnim komunalnim preduzećima zaključila ugovore za odvoz kanalizacionog mulja, već dva i po mjeseca to ne čini, a navodno je izgubila licencu za te vrste otpada u Albaniji.

Rješenje o formiranju komisije potpisuje direktor Agencije za zaštitiu životne sredine Milan Gazdić, koji je ujedno i njen član. Članovi su i predstavnici Ministarstva turizma, ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Nikola Tomašević, Balša Bajagić i Ivan Stanišić. Ispred Agencije za zaštitu životne sredine su i Svetlana Živković i Boris Nišavić. U ime Opštine Tivat je Milica Manojlović, član je i direktor “Otpadnih voda” Budva Milivoje Radulović, ispred kotorske firme “Otpadne vode” je Stefan Čobanović, Komunalno Budva predstavlja Milan Perović, a u ime Fonda za zaštitu životne sredine član je Nemanja Peković.

Kako se navodi u rješenju zadatak Komisije je da predloži izradu studije izvodljivosti, te da hitno uradi analizu količina kanalizacionog mulja na svim lokacijama radi definisanja stanja i stepena opasnosti, ako postoji.

PODIJELI