Sve češća devastacija javne imovine

KOMUNALNO BUDVA:

Svaka nova investicija u javni prostor trebalo bi da bude na ponos zajednice. Međutim, sve češće svjedočimo devastaciji javne imovine.

Nove klupe koje postavljamo svakodnevno se lome i oštećuju, uklanjaju se ulošci iz kanti za otpad, a sa rasvjetnih stubova skidaju poklopci.

Posljednji primjer su klupe ispred Turističko-informativnog biroa koje su zbog oštećenja postale neupotrebljive i zahtijevaju popravku ili zamjenu, umjesto da se ta sredstva ulažu u nove komunalne sadržaje i projekte od koristi za sve sugrađane i posjetioce.

Komunalno Budva će nastaviti sa održavanjem i obnovom javne infrastrukture, ali istovremeno apelujemo na sve sugrađane da odgovornim odnosom čuvaju javnu imovinu koja pripada cijeloj zajednici.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti