Bend „Fjaka“, sastavljen od učenika Gimnazije Kotor na „Sarajevo Rocks 2026“

Nakon nastupa na prvom Festivalu školskih bendova popularne muzike „OnBeat“ 2026, održanom u Kulturnom centru „Nikola Đurković“ Kotor, bend „Fjaka“, sastavljen od učenika JU Gimnazija Kotor, predstavio se i na manifestaciji „Sarajevo Rocks 2026“, organizovanoj povodom obilježavanja Svjetskog dana muzike u Sarajevu.

Aleksandra Dimitrovski, Ena Janović, Đuro Perović, Simona Sofrenić i Vigor Vuleković, članovi benda „Fjaka“, u pratnji direktorice Gimnazije Kotor Milene Nenadović Ljubenović i profesorice Paule Petričević, učestvovali su u programu koji je okupio približno 600 mladih muzičara iz zemalja regiona i Evrope.

Centralni dio događaja održan je na Trgu Bosne i Hercegovine, gdje je priređen koncert tokom kojeg su svi učesnici zajedno izveli legendarnu pjesmu Bijelog dugmeta „Tako ti je, mala moja, kad ljubi Bosanac“. Kroz projekat „Sarajevo Rocks“ muzičari iz više država, uz veliki broj domaćih izvođača, udružili su snage sa idejom stvaranja, prema riječima organizatora i učesnika, najvećeg rok benda u regiji.

Osnovna misija projekta „Sarajevo Rocks“ jeste afirmacija muzike kao sredstva povezivanja ljudi, podsticanje kulturne saradnje i jačanje prijateljskih veza među mladima u regionu. Prema riječima organizatora, pripreme za realizaciju projekta trajale su duže od šest mjeseci, dok je u njegovoj organizaciji učestvovalo više desetina organizacija, škola i kulturno-umjetničkih društava.

Završnica manifestacije protekla je u svečanom tonu kroz dodjelu zahvalnica učesnicima, mentorima, partnerskim školama, organizacijama, pokroviteljima, sponzorima i saradnicima projekta „Sarajevo Rocks 2026“.

Nakon zvaničnog zatvaranja programa uslijedilo je zajedničko druženje učesnika, gostiju i partnera projekta, čime je na lijep način obilježen kraj ovogodišnjeg okupljanja mladih muzičara.

Izvor i foto: JU Gimnazija Kotor

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti