KOMUNALNO BUDVA: Zaposleni u Radnoj jedinici Azil za napuštene životinje, pored svakodnevne brige o napuštenim psima, svake godine sprovode program suzbijanja komaraca na teritoriji Opštine Budva.

Tretmani se realizuju u kontinuitetu kroz dvije faze: larvicidnu i adulticidnu.

Prvi larvicidni tretman započet je juče, a obuhvata suzbijanje larvi komaraca primjenom specijalizovanih preparata u formi granula.

Ovi preparati se sipaju u sve stajaće vode, potoke, kanalizacione otvore i druga mjesta pogodna za razvoj larvi komaraca.

O terminu prvog adulticidnog tretmana, kojim se suzbijaju odrasli komarci, sugrađani će biti blagovremeno obaviješteni putem društvenih mreža i lokalne medijske kuće. Na ovaj način se vodi računa da držaoci pčela imaju dovoljno vremena da adekvatno zaštite svoje pčele i košnice.

 

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti