Ministarstvo zdravlja, Uprava za inspekcijske poslove i Uprava policije i ove sedmice, od petka do nedjelje veče, organizuje akciju pojačane kontrole poštovanja propisanih epidemioloških mjera u svim gradovima Crne Gore, sa posebnim fokusom na opštine u kojima je zabilježen porast broja zaraženih koronavirusom, kao i na ugostiteljske objekte u kojima je planirano organizovanje kolektivnih proslava.
Uprava za inspekcijske poslove, uz asistenciju Uprave policije i Komunalne inspekcije i policije proteklog petka i subote kontrolisali su 129 ugostiteljskih objekata u Podgorici, Nikšiću, Budvi, Tivtu, Herceg-Novom, Baru, Bijelom Polju, Beranama, Rožajama, Plavu i Gusinju. Podnijeto ukupno pet krivičnih prijava, zapečaćena su dva objekta u Beranama zbog rada bez odobrenja.
Inspekcije Uprave za inspekcijske poslove nastavile su akcijsku kontrolu ugostiteljskih objekata u Podgorici, Nikšiću, Budvi i Tivtu u protekla dva dana, uz asistenciju Uprave policije i Komunalne inspekcije.
Ministarstvo zdravlja, Uprava za inspekcijske poslove i Uprava policije i ove sedmice, od petka do nedjelje veče, organizovaće akciju pojačane kontrole poštovanja propisanih epidemioloških mjera u svim gradovima Crne Gore, sa posebnim fokusom na Podgoricu, Nikšić, Tivat i Budvu.
Službenici Uprave policije su kroz akciju „Pojas“, koja je sprovođena na teritoriji Crne Gore, vršili pojačane kontrole upotrebe sigurnosnog pojasa.
Policija je u Budvi podnijela krivičnu prijavu Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru protiv D.B (40) iz Budve zbog sumnje da je izvršio krivično djelo utaja poreza i doprinosa.
U cilju još efikasnije i kvalitetnije zaštite državne granice Crne Gore prema Republici Albaniji, službenici Uprave policije nadzor ove državne granice od 4. avgusta vrše uz podršku pripadnika Vojske Crne Gore.
“I pored pojačanog prisustva saobraćajne policije na putnim pravcima, preventivnih aktivnosti i pojačanih kontrola učesnika u saobraćaju, na putevima u Crnoj Gori je posljednjih dana došlo do povećanja broja saobraćajnih nezgoda”, saopšteno je iz Uprave policije.
Ministarstvo zdravlja Crne Gore sa kolegama iz Uprave za inspekcijske poslove i Uprave policije neće sjedjeti skrštenih ruku zbog neodgovornih organizatora većine koncerata i ostalih festivala koji izlažu riziku zdravlje građana i ozbiljno dovode u pitanje uslove rada i života u našoj zemlji.
Zbog dešavanja ispred zgrade skupštine opštine Budva, kao i ispred zgrade CB Budva, koja su se desila troje Budvana je kažnjeno jutros u Sudu za prekršaje