Influenser marketing nezaobilazni sastavni dio ovog novog marketinškog pristupa u turizmu

Povodom obilježavanja Svjetskog dana turizma, Crnogorski kongresni biro u okviru Nacionalne turističke organizacije Crne Gore, slijedeći marketinške trendove u turističkoj industriji kao i Program digitalnog marketinga NTOCG, organizovao je, u četvrtak, 29. septembra, prezentaciju i radionicu na temu „Influenser marketing“.

Direktorica Crnogorskog kongresnog biroa Aleksandra Maksimović istakla je da je influenser marketing nezaobilazni sastavni dio ovog novog marketinškog pristupa u turizmu, koji počiva na činjenici da ljudi mnogo više vjeruju iskustvima drugih ljudi, nego klasičnim reklamnim porukama, kao i da je digitalizacija omogućila da se ta iskustva instant prenose.
Digitalna transformacija turizma, nužno upućuje i na transformaciju marketinškog pristupa. Organizovanje marketinških aktivnosti oko geografskih obilježja i pukog predstavljanja turističkih lokaliteta više nije dovoljno, već se zahtijeva novi marketinški pristup koji podrazumijeva da proizvod i iskustva dolaze na prvo mjesto. Iskustva su sada glavni pokretač za povezivanje sa  ljudima i uticaj na ličnom nivou. U tom smislu, strateške influenser kampanje mogu značajno pomoći manjim i ne tako poznatim destinacijama da se takmiče sa većim igračima“, kazala je Maksimović.

Radionicu je vodila Mariska Kastelo, stručnjak iz oblasti MICE turizma, autor i bloger, osnivač kompanije "Word of MICE", koja se bavi izradom i sprovođenjem influenser kampanja za destinacije, hotele, agencije i druge kompanije.

„Budući da radim u MICE industriji čija se vrijednost mjeri trilionima dolara, smatrala sam važnim da prezentaciju započnem isticanjem određenih činjenica i brojki. Globalna idustrija poslovnih putovanja i događaja generiše oko 2,65 triliona dolara. Prosječna potrošnja turiste na poslovnom putovanju je 3,5 puta viša u poređenju sa prosječnim turistom. Pored toga što su to visokoplatežni gosti, riječ je o visokoobrazovanim gostima, koji posjećuju destinaciju  van glavne turističke sezone i postoji velika vjerovatnoća da će nakon poslovnog putovanja, vratiti u destinaciju sa svojim porodicama. Raduje me što vidim etuzijazam po pitanju razvoja  kongresnog turizma kao šanse za produženje sezone u Crnoj Gori. Zahvalna sam što sam bila u prilici da podržim tu misiju, ovom prezentacijom i radionicom “, kazala je Kastelo.
Učestovali su i predstavnici Ministarstva ekonomskog razvoja i turizma, NTOCG, lokalnih turističkih organizacija i crnogorske turističke privrede.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti