Zasađivanje maslina na ovom lokalitetu predstavlja doprinos unapređenju pejzaža i afirmaciji tvrđave Mogren kao jednog od ključnih kulturno-istorijskih obilježja budvanske obale, koja svojim istorijskim značajem i atraktivnim položajem predstavlja vrijedan resurs kako za lokalnu zajednicu, tako i za razvoj turizma.
Kroz ovaj simboličan gest šalje se poruka o važnosti očuvanja prirodnog okruženja i kulturno-istorijskih vrijednosti, čime Opština Budva potvrđuje posvećenost razvoju koji se temelji na spoju istorijskog nasleđa i savremenih principa.
„Kao dobri domaćini, odredili smo, ne slučajno, tvrđavu Mogren kao lokaciju, koja je nekada predstavljala granicu između Istočnog i Zapadnog Rimskog Carstva. To je mjesto koje je spajalo brojne civilizacije, a iskoristili smo priliku da podsjetimo na jedan od veoma važnih projekata Opštine Budva, a to je uređenje ovog značajnog fortifikacionog utvrđenja kao turističke destinacije. Smatrali smo da je ovo prigodan lokalitet za prisustvo predstavnika svih država jer je i tema konferencije povezivanje, odnosno putevi svile. Veliko nam je zadovoljstvo što smo od većine gostiju čuli izuzetno lijepe komentare o Budvi i što smo kroz razgovore s njima potencijalno dogovorili partnerstva koja Budva može ostvariti sa njihovim gradovima. Biće nam veliko zadovoljstvo da saradnju koju smo danas uspostavili nastavimo na obostrano zadovoljstvo“, kazao je predsjednik Opštine Budva Nikola Jovanović.