Srpska Narodna banka traži 1.6 miliona za Vilu Medin

Narodna banka Srbije ne odustaje da joj Opština Budva isplati nevjerovatnih 1.6 miliona eura, na ime nacionalizacije nekadašnjeg njihovg odmarlišta, zgrade bivšeg Službe društvenog knjigovodstva Jugoslavije u budvanskom Starom gradu.

Milionski dugogodišnji spor koji se vodi pred kotorskim Osnovnim sudom, gdje je proces još u toku.
I dok Narodna banka tvrdi da joj Opština na ime nacionalizacije mora isplati milionsku svotu, dotle lokalna uprava se uzda u nalaz vještaka geodetske struke, da je pomenuta zgrada koja je nekada bila odmaralište je porušena u zemljotresu, a nova je izgrađena na drugoj parceli.


Naime, odmaralište je bilo u nekadašnjoj Vili Medin, najluksuznijem zdanju u Starom gradu, koje je država Jugoslavija, nakon Drugog svjetskog rata nacionalizovala od starobudvanske porodice Medin. Vila dobija novog gazdu-Narodnu banku Jugoslavije, koja je pretvara u odmarlište svojih radnika zaposlenih u Službi društvenog knjigovodstva. Razorni zemljiotres ruši odmaraliđšte, nakon čega lsijedi obnova kompletnog Staroga grada pa i vile.


Slijedi nova nacionalizacija , I to 1988. Kada je zgradu preuzima OPština Budva, a gazdovanje povjeruje svojoj radnoj organizaciji “Stari grad“.
Zgrada godinama nije u upotrebi, iako se nalazi u samom srcu Staroga rada. Jednim dijelom zgrada je okrenuta ka plaži Brijeg od Budve , poznatije kao Ričardova glava, a na drugoj strain je okrenura ka Trgu pjesnika.


Nekadašnja Vila Medin izgrađena je 1939. i bila je moderno odmaralište koje je raspolagalo 22 sobe I 38 kreveta
“ Narodna banka Srbije, zahtijeva od kotorskog Osnovnog suda, pred kojim se void spor, da utvrdi da, kao pravni sledbenik Službe društvenog knjigovodstva u Srbiji –Centrale u Beogradu, na osnovu rješenja o eksproprijaciji Opštine Budva, Opštinskog odjeljenja za urbanizam, komunalno-stambene poslove i katastar od 5. novembra . 1988., ima pravo da mu Opština Budva, kao pravni sledbenik korisnika eksproprijacije RO „Stari grad“ isplati naknadu za eksproprisanu katastarasku parcelu, parc. 2791, KO Budva, u površini od 134, 237 i 100 kvadrata, od 1. 648.483, 64 eura “ , navodi u godišnjem izvještaju Sekretarijata za pravnu zaštitu opštine Budva.
Opštna je uložila prigovor zastarjelosti potraživanja, kao i da je tužbeni zahtjev previsoko postavljen.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti