Regionalni vodovod Crnogorsko primorje dodijeliće dvije stipendije najboljim studentima mašinstva, kojima će tokom deset mjeseci opredijeliti 300 eura, uz mogućnost stručnog usavršavanja, obavljanja prakse i zapošljavanja u toj firmi po završetku studija.
U Drugoj zoni sanitarne zaštite počela primjena savremene tehnologije nadzora, dronovi su već u funkciji, dok će uskoro biti instalirane i termalne kamere na strateškim lokacijama, saopštio je danas predsjednika odbora direktora Regionalnog vodovoda Crnogorsko primorje Zoran Lakušić.
Pod sloganom „Evropske integracije i kvalitetniji život kroz održivo upravljanje vodnim resursima“, u Budvi je svečano otvorena VI Međunarodna konferencija o vodama „Vode Crne Gore 2025“, koju organizuju Zajednica opština Crne Gore i Udruženje vodovoda Crne Gore, u saradnji sa GIZ-om, RCDN-om i brojnim međunarodnim partnerima.
Regionalni vodovod danas se može smatrati potpuno stabilnom i solventnom kompanijom.
Prema preliminarnim podacima za devet mjeseci 2025. godine, Regionalni vodovod isporučio je 9.953.481 m³ vode, dok su prihodi iznosili 4.015.973 €, što predstavlja značajan rast u odnosu na prethodne godine i potvrđuje stabilizaciju i profitabilnost preduzeća.
Regionalni vodovod Crnogorsko primorje intenzivno realizuje i planira projekte od strateškog značaja za unapređenje vodne infrastrukture, zaštitu izvorišta i povećanje klimatske otpornosti sistema, čime dodatno potvrđuje svoju ulogu u evropskim integracijama Crne Gore i održivom razvoju regiona.
Na izvorištu Bolje Sestre, održan je sastanak operativnih timova Svjetske banke i Regionalnog vodovoda, koji rade na pripremi budućeg projekta finansiranja izgradnje postrojenja za prečišćavanje vode kapaciteta 250 l/s. Sastanku su prisustvovali i predstavnici Uprave za vode.
Regionalni vodovod Crnogorsko primorje, koji ove godine obilježava 50 godina od osnivanja i 15 godina operativnog rada sistema, nastavlja da igra ključnu ulogu u obezbjeđivanju stabilnog vodosnabdijevanja Crnogorskog primorja.
Dana 29. septembra 2025. Godine, u Vili „Gorica“, u Podgorici, svečano je obilježen značajan jubilej, 50 godina od osnivanja DOO „Regionalni vodovod Crnogorsko primorje“ i 15 godina od početka rada regionalnog sistema vodosnabdijevanja, kojim se, sa izvorišta „Bolje Sestre“, obezbjeđuje pitka voda za opštine duž crnogorske obale, od Herceg Novog do Ulcinja.